Areál Gruntu Galatík

Rekreační a jezdecký areál Grunt Galatík se nachází v malé vesničce Těšánky u Zdounek cca 17 km od Kroměříže, města památek UNESCO. Areál Gruntu Galatík vznikl rekonstrukcí bývalého areálu JZD. Areál je situován v údolí potoka Kotojedka, v pohoří Chřiby.

Díky potoku Kotojedka bylo v areálu možné vybudovat dvě vodní nádrže. Dva rybníky Jan a František. Díky těmto rybníkům se do areálu zpátky vrátil život a zdejší příroda je opravdu jedinečná.  Zdejší rybníky nabízejí nádherné scenérie, které jistě ocení všichni návštěvníci při procházkách kolem nich. Rybářům je umožněn sportovní rybolov. Návštěvníci si mohou prohlédnout repliku vodního mlýna, který se nachází u jednoho z rybníků. Milovníci okrasných zahrad mohou okem spočinout na místním jezírku s koi kapry.

Areál se nachází v pohoří Chřiby dříve nazývané Hříběcí hory s nejvyšším vrcholem - Brdo. V minulosti nad areálem na hřebenu kopce procházely historické formanské a císařské cesty, na které navazují v současnosti vybudované hipotrasy nejen pro jezdce na koních, ale například i pro cyklisty. Na hřebenu kopce se nad areálem tyčí rozhledna Zdenička, která je pojmenována po mamince zakladatele areálu, která po vážné nemoci zemřela, ale o stavbu se velmi zajímala. Rozhledna nabízí nádherný pohled do celého údolí.

V předchozích letech se areál zaměřoval především na chov koní plemene Moravský teplokrevník a pořádání akcí spojených s koňmi. V současnosti areál nabízí mnohem širší využití originálních prostor a příjemného prostředí.

Jezdecké akce jsou zde pořádány pořád a mají celorepublikový význam. Každým rokem přitahují větší a větší zájem z řad návštěvníků i jezdců, kteří k nám na závody přijíždějí z celé republiky i ze zahraničí. V areálu Gruntu Galatík jsou každoročně pořádány drezurní závody, závody spřežení a všestrannost. Chcete vidět koně předvádět obtížné drezurní figury, skákat přes překážky, zdolávat vodní příkopy nejen s jezdci v sedle, ale i v kočáře? Přijďte se podívat k nám!

Tradiční jezdecké akce
- Jarní drezurní závody
- Závody ve všestrannosti – Kvalifikace na finále Zlaté podkovy, Mistrovství Zlínské oblasti
- Závody spřežení – Kvalifikace na finále Zlaté podkovy, Mistrovství Severomoravské a Jihomoravské oblasti
- Memoriál Ing. Věry Vojáčkové, Kvalifikační kolo Českého poháru v drezuře
- Podzimní drezurní závody

Pro více informací sledujte náš fb.

Zájemci z řad návštěvníků mají možnost si domluvit v areálu v jezdecké škole výcvikovou lekci jízdy na koni nebo vyjížďku do přírody. Děti milující koně mohou během školního roku navštěvovat jezdecký kroužek a letní prázdniny mohou strávit na pobytovém nebo příměstském táboře.

Majitelům koní nabízí areál Gruntu Galatík ustájení koní v moderním jezdeckém areálu s plnou vybaveností. Dvě venkovní jízdárny, jezdeckou hala, venkovní i vnitřní kruhovku, výběhy, mycí boxy, drezurní obdélník, skokový materiál, solárium, sedlovny a sociální zázemí. Koně jsou ustájeny v pevných a prostorných boxech s napáječkou, krmeni třikrát denně a starostlivou péči zajišťují profesionální ošetřovatelé.

Areál je vhodný ke konání nejrůznějších soukromých akci. Jako jsou například rodinné oslavy, firemní akce a především svatby. Areál umožňuje uspořádat celou svatbu na jednom místě, svatební obřad v přírodě, hostinu ve společenském sále, odpolední posezení se zábavou pod stylovou pergolou apd.