Jezdecká škola na Gruntu

Jezdecká škola se nachází v obci Těšánky u Zdounek cca 17 km od Kroměříže. Škola funguje přímo v areálu Gruntu Galatík. Jezdecká škola nabízí vynikající podmínky pro výcvik jezdců všech věkových skupin a jezdeckých zkušeností.

Začátečníci nejprve zahajují svůj výcvik v kruhové jízdárně na lonži, kdy zkušený cvičitel má koně připnutého na lonži a jezdec se tak bezpečně učí základům jezdeckého umění a ovládání koně. Až jezdec zvládá základní jezdecké dovednosti a je schopen koně samostatně ovládat může se výcvik přesunout na jízdárnu. Pokročilejším jezdcům jezdecká škola nabízí drezurní a skokový výcvik s následnou možností zúčastňovat se hobby závodů či přípravu na zkoušky základního výcviku jezdce (ZZVJ). Pokročilí jezdci si mohou domluvit trénink zaměřený na jezditelnost (výcvik) koně a přípravu na oficiální závody.

Za špatného počasí a v zimě probíhá výcvik v kryté jízdárně, která je přímo v areálu. Krytá jízdárna (hala) má rozměry 18 x 40 m. Nachází se zde i posezení pro přihlížející. Hala je vybavena zrcadly, aby si jezdci mohli sami kontrolovat správnost svého sedu. Stejně jako kruhovka a venkovní jízdárna, tak i hala je vybavená kvalitním povrchem s geotextílií.

Milovníci ježdění v přírodě mohou využít nabídku vyjížďky do přírody po okolí areálu.

Výcvik i vyjížďky do přírody klienti absolvují na školních koních, kteří jsou spolehliví a pro účely výcviky začátečníků vycvičení.

Výcvik jezdců v jezdecká škole na Gruntu probíhá pod dohledem zkušené cvičitelky české jezdecké federace a držitelky bronzového výkonnostního odznaku české jezdecké federace Ing. Ivany Galatíkové.
Ivana Galatíková se věnuje jezdeckému sportu od dětství. Jezdí téměř 20 let a cvičitelství se věnuje 10 let. V drezurnímu ježdění dosáhla mnoha jezdeckých úspěchů nejen na Moravě, ale i po celé české republice. Jako dítě potažmo junior byla zařazena do sportovního centra talentované mládeže v Praze, kde trénovala pod vedením nejlepších českých i zahraničních trenérů.

Jezdecký výcvik probíhá vždy individuálně (1 kůň a 1 jezdec v jedné výcvikové hodině). Cvičitelka se tak může plně věnovat danému klientovi, přizpůsobuje lekci na míru jeho současným dovednostem, a tak systematicky zdokonaluje jeho jezdecké umění.

Jezdecká škola také myslí na malé milovníky koní. Pro děti je během školního roku připraven jezdecký kroužek, kde se děti kromě jízdy na koni učí i péči o ně a probírají teorii jezdectví zábavnou formou.

V době letních prázdnin organizuje jezdecká škola letní příměstské a pobytové tábory.
Nejen pro děti, ale i pro dospělé si můžete domluvit jednorázové svezení na koni.

Potěšit své blízké můžete dárkovým poukazem do jezdecké školy, ať už na výcvik, vyjížďku, jezdecký kroužek či tábor. Zdarma Vám poukaz vystavíme i s věnováním.